Ru Ua

Обмінні файли та електронні підписи





Зверніть увагу, що викладенний матеріал актуальний на 2013р., коли електронні підписі тільки впроваджувалися.

Про електронний підпис і як його накладати на файл

1. Що таке електронний підпис

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) - це спеціальні дані, які приєднуються до електронних документів, з метою підтвердити цілісність документа, його незмінність і ідентифікувати підписувача.
Особистий ключ - це спеціальний файл на CD-диску або флешці, який ви нікому не передається. Саме його у вас запитують програми при підпису документа, а також пароль до нього.
Сертифікат - це документ, який містить інформацію про ключі: про власника, його призначення, центри сертифікації, області застосування. Зазвичай цей файл має розширення .cer Його можна вільно передавати іншим. Його також можна завантажити на сервері сертифікації, де замовляли ключі. З його допомогою документи розшифровуються.

Питання ЕЦП регламентуються законом «Про електронний цифровий підпис» (2004). Якщо хочете почитати щось ще по цій темі, то можна звернеться на сайт Центрального засвідчувального органу.


2. Де отримують ключі та сертифікати

Хтось може запитати:
- Мій бухгалтер говорить, що у нас є ключі, і ми здаємо звіти в електронному вигляді. Підходять вони чи ні?

Ми на власному досвіді переконалися, що не всі ключі підходять для Держземагенства. наприклад, якщо ви використовували програму M.e.doc, то ключі точно треба замовляти заново. Ви можете, заради інтересу, запитати організацію, де ви купували ключі, чи можна їх ключами підписувати обмінні файли і передати в Держземагенство в їх же програмах або в інших. Але швидше за все вони вас не зрозуміють.

Якщо ви хочете перевірити, чи дійсні наявні на підприємстві ключі, то скачайте програму ІІТ Користувач ЦСК-1, завантажте в неї ваші сертифікати і спробуйте підписати будь-який документ з допомогою вашого особистого ключа.

Електронну підпис можна отримати безкоштовно і платно. Термін дії - зазвичай 1-2 роки.

Якщо ви хочете купити ключі, то радимо спочатку уточнити, як підписати обмінний файл, використовуючи їх ключі. Інакше купивши ключі і програму і обслуговування, ви в підсумку так і не зможете нормально здати свої XML-і.

Безкоштовно ключі можна отримати в центрі сертифікації ключів податкової служби. На їхньому сайті можна ознайомиться з порядком подачі заявки . Для ФОП, наприклад, треба завантажити шаблон заявки, заповнити за зразком, докласти ксерокопію паспорта та коду, взяти 2 CD-диска, скласти все в картонну папку і піти особисто в центр (або відіслати з довіреністю), постояти в черзі і відразу ж протягом 10-15 хвилин отримати диски з ключами. Потім також треба знайти свій сертифікат на сервері по інн і завантажити.


3. Підпис файлів

Ми рекомендуємо скористатися безкоштовною і простою програмою ІІТ Користувач ЦСК-1, від «Інституту передових технологій» Завантажити її можна безпосередньо по цим посиланням. На сторінці підтримки також можна знайти керівництва і модулі для вбудовування в свої розробки (може і таке знадобиться).

Для роботи вам також знадобиться сертифікати того центру, у якого ви замовляли ключі. Ви можете знайти їх на офіційних сайтах. Наприклад, сертифікати податкової можна знайти тут . Їх треба всі скачати.

В першу чергу додаємо сертифікати (свої і центру): переглянутися сертифікати - Імпортувати. Також бажано перевірити відразу свої сертифікати: переглянутися сертифікати - Перевіріті - повинен бути чинний.

Тепер можна підписувати файли. Натискаємо Підпісаті файл, вставляємо диск, вводимо пароль, Додати, вказуємо обмінні файли XML, ставимо галочку Додати сертифікат і в завершенні Підпісаті. В результаті поряд з файлом створиться новий .p7s, його і треба передавати земельних ресурсів.

Незручності роботи з електронними підписами може виявитися необхідність передачі пароля директора співробітникам, введення пароль кожного разу при підписуванні, наявність тільки 1го ключа на 1м носії.

Шумілова 10.02.2013р.

© 2012-2024 Stargis Всі права захищені. Допускається використання матеріалів за умови посилання на сайт